A50P175-4TI
High Speed Fuse Amp-Trap® A50P 500VAC 450VDC 175A Blade TI Indicator
Technical Specifications
Item number A50P175-4TI
Description High Speed Fuse Amp-Trap® A50P 500VAC 450VDC 175A Blade TI Indicator
EAN/UPC Code 782001946166
Rated voltage AC UL 500 V
Rated voltage DC UL 450 V
Frequency (Hz) 50/60 Hz
Ampere Rating 175 A