G098170 - MR14SPRING
Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 14mm 63A Direct Screw Mount
| Item number | G098170 |
| Catalogue No | MR14SPRING |
| Description | Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 14mm 63A Direct Screw Mount |
| EAN/UPC Code | 3605340151824 |
| Ampere Rating | 63 A |
| ROHS Compliant | Yes |
| AC or DC | AC/DC |
| Fuse Size | 14mm |
| Design Details | IEC |
| Max Fuse Rating | 63 A |
| Installation Mounting | Direct Screw Mount |
| Product Width | 20.7 mm |
| Product Length | 34.5 mm |
| Product Height | 21.5 mm |
| Sell Pack Quantity | 10 EA |
| Sell Pack Weight | 0.16 kg |
| Sell Pack Width | 95 mm |
| Sell Pack Length | 103 mm |
| Sell Pack Height | 72 mm |