Y092665 - SI85-20-190
Fuse Base for High Voltage Fuse-links 7.2kVAC 50A M8 screws
Fuse holders for ferrule-type fuses - 20.6 x 190 - 36 x 127 - 36 x 190 - 36 x 250 - 36 x 400
Datasheets
pdf - 832.98 KB
Compliances
| Item number | Y092665 |
| Catalogue No | SI85-20-190 |
| Description | Fuse Base for High Voltage Fuse-links 7.2kVAC 50A M8 screws |
| EAN/UPC Code | 3605340112078 |
| Rated voltage AC IEC | 7.2 kV |
| Rated voltage DC IEC | 7.2 kV |
| Ampere Rating | 50 A |
| ROHS Compliant | Yes |
| AC or DC | AC/DC |
| Fuse Size | 20x190 |
| Design Details | M8 screws |
| Rated Impulse Withstand Voltage | 60 kV |
| Product Width | 54 mm |
| Product Length | 241 mm |
| Product Height | 131 mm |
| Sell Pack Quantity | 1 EA |
| Sell Pack Weight | 0.06 kg |
| Sell Pack Width | 190 mm |
| Sell Pack Length | 330 mm |
| Sell Pack Height | 120 mm |