A076475 - 45ASB36V200P-1
High Voltage Back-up fuse for motor Limitor® 3.6kVAC IEC 200A Size d=67mm, L=192mm With Striker 20N
Datasheets
Compliances
| Item number | A076475 |
| Catalogue No | 45ASB36V200P-1 |
| Description | High Voltage Back-up fuse for motor Limitor® 3.6kVAC IEC 200A Size d=67mm, L=192mm With Striker 20N |
| EAN/UPC Code | 3605340017908 |
| Rated voltage AC IEC | 3.6 kV |
| Ampere Rating | 200 A |
| ROHS Compliant | Yes |
| AC or DC | AC |
| Fuse Size | d=67mm L=192mm |
| Mounting | Clip |
| Clearing I2t At Rated Voltage | 340 kA²s |
| AC Max I.R./Breaking Capacity: I1 | 60 kA |
| Min Interrupting Rating (MBC) | 1000 A |
| Indication System | Yes |
| Indication System Type | Striker |
| Connection/Terminal Material | Silver-Plated Brass |
| Connection/Terminal Type | Cylindrical |
| Product Diameter | 67 mm |
| Product Length | 192 mm |
| Sell Pack Quantity | 3 EA |
| Sell Pack Weight | 5.7 kg |
| Sell Pack Width | 270 mm |
| Sell Pack Length | 400 mm |
| Sell Pack Height | 100 mm |
| Product group | High Voltage IEC Fuses |
| Body/Insulating Material | Melamine fiber glass |
| Product Weight | 1.9 kg |
| Power Dissipation at Intermediate Current Value | 32 W @ 0.7 In |