M300506 - PC73UD13C450TF
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 450A With Striker Flush ends metric threads
Technical Specifications
Item number M300506
Catalogue No PC73UD13C450TF
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 450A With Striker Flush ends metric threads
EAN/UPC Code 3605340329483
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1250 V
Ampere Rating 450 A