X300630 - PC73UD13C400EF
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 400A With Striker Open Slot Blades
Technical Specifications
Item number X300630
Catalogue No PC73UD13C400EF
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 400A With Striker Open Slot Blades
EAN/UPC Code 3605340331271
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1250 V
Ampere Rating 400 A