C098994 - MR10RESSORTSP
Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 10mm 32A Direct Screw Mount SP
| Item number | C098994 |
| Catalogue No | MR10RESSORTSP |
| Description | Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 10mm 32A Direct Screw Mount SP |
| EAN/UPC Code | 3605340158113 |
| Ampere Rating | 32 A |
| ROHS Compliant | Yes |
| AC or DC | AC/DC |
| Fuse Size | 10mm |
| Design Details | IEC |
| Max Fuse Rating | 32 A |
| Installation Mounting | Direct Screw Mount |
| Product Width | 10.1 mm |
| Product Length | 14 mm |
| Product Height | 20.5 mm |
| Sell Pack Quantity | 20 EA |
| Sell Pack Weight | 0.114 kg |
| Sell Pack Width | 70 mm |
| Sell Pack Length | 130 mm |
| Sell Pack Height | 32 mm |