K098909 - MR22SPRING
Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 22mm 135A Direct Screw Mount
| Item number | K098909 |
| Catalogue No | MR22SPRING |
| Description | Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 22mm 135A Direct Screw Mount |
| EAN/UPC Code | 3605340157451 |
| Ampere Rating | 135 A |
| ROHS Compliant | Yes |
| AC or DC | AC/DC |
| Fuse Size | 22mm |
| Design Details | IEC |
| Max Fuse Rating | 135 A |
| Installation Mounting | Direct Screw Mount |
| Product Width | 29 mm |
| Product Length | 42 mm |
| Product Height | 29.7 mm |
| Sell Pack Quantity | 10 EA |
| Sell Pack Weight | 0.4 kg |
| Sell Pack Width | 95 mm |
| Sell Pack Length | 130 mm |
| Sell Pack Height | 93 mm |