D300636 - PC73UD11C800EF
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1100VAC IEC 1200VAC UL 800A With Striker Open Slot Blades
Technical Specifications
Item number D300636
Catalogue No PC73UD11C800EF
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1100VAC IEC 1200VAC UL 800A With Striker Open Slot Blades
EAN/UPC Code 3605340331394
Rated voltage AC UL 1200 V
Rated voltage AC IEC 1100 V
Ampere Rating 800 A