G300570 - PC73UD13C630D1A
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 630A With Striker DIN 110 Blades
Technical Specifications
Item number G300570
Catalogue No PC73UD13C630D1A
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 630A With Striker DIN 110 Blades
EAN/UPC Code 3605340330441
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1250 V
Ampere Rating 630 A