H301054 - A130UD73TTI800
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 800A With Striker Flush ends UNC threads
| Item number | H301054 |
| Catalogue No | A130UD73TTI800 |
| Description | Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 800A With Striker Flush ends UNC threads |
| EAN/UPC Code | 3605340336078 |
| Rated voltage AC UL | 1300 V |
| Rated voltage AC IEC | 1250 V |
| Ampere Rating | 800 A |
| Mounting | Bolted |
| Clearing I2t At Rated Voltage | 1530 kA²s |
| Melting I2t | 189 kA²s |
| AC Max I.R./Breaking Capacity: I1 | 150 kA |
| Product Width | 73 mm |
| Product Length | 74 mm |
| Product Height | 78.5 mm |
| Sell Pack Quantity | 1 EA |
| Sell Pack Weight | 1.25 kg |
| Sell Pack Width | 110 mm |
| Sell Pack Length | 130 mm |
| Sell Pack Height | 80 mm |
| Product Weight | 1.25 kg |
| Power Dissipation at Rated Current Value | 136 W |