J300572 - PC73UD11C800D1A
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1100VAC IEC 1200VAC UL 800A With Striker DIN 110 Blades
Technical Specifications
Item number J300572
Catalogue No PC73UD11C800D1A
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1100VAC IEC 1200VAC UL 800A With Striker DIN 110 Blades
EAN/UPC Code 3605340330489
Rated voltage AC UL 1200 V
Rated voltage AC IEC 1100 V
Ampere Rating 800 A