T1013903 - A130UD73TTI900
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1200VAC IEC 1300VAC UL 900A With Striker Flush ends UNC threads
Datasheets
Compliances
| Item number | T1013903 |
| Catalogue No | A130UD73TTI900 |
| Description | Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1200VAC IEC 1300VAC UL 900A With Striker Flush ends UNC threads |
| EAN/UPC Code | 3605340499391 |
| Rated voltage AC UL | 1300 V |
| Rated voltage AC IEC | 1200 V |
| Ampere Rating | 900 A |
| Mounting | Bolted |
| Clearing I2t At Rated Voltage | 1870 kA²s |
| Melting I2t | 250 kA²s |
| AC Max I.R./Breaking Capacity: I1 | 150 kA |
| Product Width | 73 mm |
| Product Length | 74 mm |
| Product Height | 78.5 mm |
| Sell Pack Quantity | 1 EA |
| Sell Pack Weight | 1.25 kg |
| Sell Pack Width | 110 mm |
| Sell Pack Length | 130 mm |
| Sell Pack Height | 80 mm |
| Product Weight | 1.25 kg |
| Power Dissipation at Rated Current Value | 150 W |