T300512 - PC73UD12C900TF
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1200VAC IEC 1300VAC UL 900A With Striker Flush ends metric threads
Technical Specifications
Item number T300512
Catalogue No PC73UD12C900TF
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1200VAC IEC 1300VAC UL 900A With Striker Flush ends metric threads
EAN/UPC Code 3605340329605
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1200 V
Ampere Rating 900 A