W300629 - PC73UD13C350EF
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 350A With Striker Open Slot Blades
Technical Specifications
Item number W300629
Catalogue No PC73UD13C350EF
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 350A With Striker Open Slot Blades
EAN/UPC Code 3605340331257
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1250 V
Ampere Rating 350 A