Y302977 - PC73UD13C550PA
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 550A With Striker Plain Blades
Technical Specifications
Item number Y302977
Catalogue No PC73UD13C550PA
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 550A With Striker Plain Blades
EAN/UPC Code 3605340379877
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1250 V
Ampere Rating 550 A