83040715 - STS-RF-N
Series: Surge-Trap® Signal - STS RF
Transient surge protector for transmission and receipt radio frecuency signals, N connector (50 Ohms), 20 kA.
Surge protection device (SPD) for transient overvoltages coaxial format. The Surge-Trap® Signal - STS RF range is suitable for RF transmission and reception equipment.
Transient surge protector for transmission and receipt radio frecuency signals, N connector (50 Ohms), 20 kA.
Surge protection device (SPD) for transient overvoltages coaxial format. The Surge-Trap® Signal - STS RF range is suitable for RF transmission and reception equipment.
Datasheets
pdf - 200.82 KB
Compliances
pdf - 140.51 KB
pdf - 275.48 KB
| Item number | 83040715 |
| Catalogue No | STS-RF-N |
| Description | Transient surge protector for transmission and receipt radio frecuency signals, N connector (50 Ohms), 20 kA. |
| EAN/UPC Code | 8435297869535 |
| ROHS Compliant | Yes |
| Format | Coaxial |
| Nominal Operating Volt Rating (Un) | 230/400 |
| Bandwidth | 3000 MHz |
| Impedance | 50 Ohm |
| Number of Wires | 1 Pair |
| Uc (L1/L2-PE) | 230 V |
| Up at In (L1/L2-PE) | ≤600 V |
| Product Width | 24 mm |
| Product Length | 117 mm |
| Product Height | 71.2 mm |
| Sell Pack Quantity | 1 EA |
| Sell Pack Weight | 0.157 kg |
| Sell Pack Width | 42 mm |
| Sell Pack Length | 117 mm |
| Sell Pack Height | 90 mm |
| Product group | Signal Line SPDs |
| Product Weight | 0.127 kg |